Forskningsparken Internett Logo

Gründerpris til Metizoft

Gry Cecilie Sydhagen i Metizoft vant prisen Årets kvinnelige gründer 2009.

Prisen ble delt ut av statsråd Sylvia Brustad 25. juni. Lederen for Regenics, Runhild Gammelsæther her i Forskningsparken var en av seks finalekandidater, og var den eneste fra Oslo-regionen.
– Fellesnevneren for finalistene er et betydelig potensiale til vekst, både i Norge og internasjonalt, sier administrerende direktør i Innovasjon Norge Gunn Ovesen Ovesen.

Prisen ble utlyst i samarbeid med Innovasjon Norge og er et ledd i regjeringens arbeid for å følge opp målet om at 40 prosent av alle nye entreprenører skal være kvinner innen 2013. I tillegg til å vise til gode resultater, vektlegges potensial og ambisjoner for videre vekst i utvelgelsen av kandidater. Hensikten er å stimulere til offensive vekststrategier blant kvinnelige gründere, noe som også gjenspeiles av prisens utvelgelseskriterier. Du kan lese mer om vinneren i Nettavisen og i Sunnmørsposten.

Finalisten i Forskningsparken
Regenics er et spennende selskap med spennende utsikter. Regenics fikk stort oppslag i Dagens Næringsliv mandag 8. juni, her kan du lese dette.

Regenics i DN 08.06.2009


1 mill kroner til Metizoft AS
Selskapet mottar en pris med tilhørende rett til tilskudd til bedriften pålydende 1 millioner kroner, der 1/3 av tilskuddet utdeles ved overrekkelsen, 1/3 ved iverksetting og resten ved gjennomført plan.